Dolina Koni – tematyka serialu

Dolina Koni – tematyka serialu

sty 25

Różne bajki dzieci mają okazję oglądać na kanałach dla najmłodszych. Niektóre w większym lub mniejszym stopniu mogą odpowiadać grupie wiekowej, dla której zostały rzekomo przeznaczone. Na szczęście bardzo wielu rodziców jest świadomych tego problemu, więc uważnie śledzi to, jakie bajki ogląda ich potomstwo.

(więcej…)

Dolina Koni – animowany serial dla dzieci

Dolina Koni – animowany serial dla dzieci

sty 23

Na kanałach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci emitowanych jest bardzo wiele bajek. Niektóre z nich niosą większe, natomiast inne mniejsze przesłanie oraz wartości dla naszych najmłodszych pociech. Warto zwrócić uwagę, aby dziecko oglądało wyłącznie te seriale, które są dopasowane do jego wieku, dzięki czemu rodzice będą mogli być zdecydowanie spokojniejsi.

(więcej…)

Serial dla dzieci – Truskawkowe Ciastko

Serial dla dzieci – Truskawkowe Ciastko

sty 22

Wybór serialu animowanego, który zaproponujemy naszemu dziecku powinien być odpowiednio przemyślany. Czasami są one emitowane na antenie telewizji dedykowanych dla najmłodszych. Bywa także, że nasze dziecko jest znudzone takimi produkcjami, a wówczas powinniśmy rozejrzeć się za innymi bajkami, które mogą być dostępne w formie płyty DVD z wieloma odcinkami serialu.

(więcej…)

Zabawy dla małych projektantek

Zabawy dla małych projektantek

sty 17

Lalki niewątpliwie należą do ulubionych zabawek małych dziewczynek, które godzinami potrafią siedzieć na dywanie w swoim pokoju i przebierać swoje ulubienice. Co więcej wiele dziewczynek w różnym wieku, w domowym zaciszu na kartce papieru projektuje własne stroje, tworząc niezwykłe, a przy tym oryginalne i niepowtarzalne kreacje. Świat wyobraźni małych dziewczynek nie ma żadnych granic.

(więcej…)

Nauka przez oglądanie

Nauka przez oglądanie

sty 15

Gdy mały człowiek zaczyna poznawać świat to bardzo przydaje mu się w tym ktoś, kto jest w stanie znaleźć odpowiedź na trudne pytania. Niektóre z nich mogą być dziwne dla dorosłego, ale na pewno każde dziecko na jakimś etapie życia zadawało sobie podobne. Dlatego też producenci bajek dla dzieci postawili sobie za cel znalezienie odpowiedzi na podstawowe choćby pytania.

(więcej…)

Sukces Elmo z ulicy Sezamkowej

Sukces Elmo z ulicy Sezamkowej

sty 15

Nie ma drugiego takiego programu jak Ulica Sezamkowa, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę odcinków. Ponad 4 tysiące epizodów, w których łączy się zabawne elementy i gagi z edukacją młodych ludzi. Jest to program przeznaczony dla dzieci, którym co ciekawe interesuje się nawet młodzież.

(więcej…)

Fenomen tęczowych kucyków

Fenomen tęczowych kucyków

sty 09

Chociaż My Little Pony istnieją w świadomości widzów już od 1983 roku, to dopiero na przestrzeni ostatnich paru lat, dzięki najnowszej odsłonie bajek o tęczowych kucykach( zwanych czwartą generacją zatytułowaną My Little Pony: Przyjaźń to magia )na rynku pojawiło się mnóstwo gadżetów nawiązujących do kreskówki.

(więcej…)

Foteliki samochodowe, a bezpieczeństwo.

Foteliki samochodowe, a bezpieczeństwo.

sty 07

Podczas jazdy samochodem najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo – zarówno nasze, jak i naszego dziecka. I dlatego właśnie powstały foteliki samochodowe. Foteliki samochodowe pomogą bezpiecznie przewieźć nasze dziecko z jednego miejsca w drugie.

(więcej…)

Smerfne historie

Smerfne historie

gru 14

Filmy animowane towarzyszą kolejnym pokoleniom dzieci już od wielu lat. Choć z roku na roku powstaje coraz więcej bajek dla dzieci, nie wszystkie mają szansę zyskać miano kultowych. Ciekawa fabuła, humor, sympatyczne postacie i historia z morałem to najważniejsze cechy uwielbianych przez dzieci bajek, wśród nich od kilku dziesięcioleci wielką popularnością cieszą się Smerfy.

(więcej…)

Uwierz barankowi Shaun

Uwierz barankowi Shaun

gru 12

Trzeba przyznać, że przygody baranka Shaun są tak ciekawe, ze wciągają nie tylko dzieciaki ale i dorosłych. Przy czym zdecydowanie nie są polecane zupełnie małym dzieciom, które aż nadto mogą wzruszyć się niepowodzeniem małego pechowca. Jednak zawsze warto czekać do końca odcinka, baranek Shaun zawsze da sobie radę i wyjdzie z tarapatów, choćby były naprawdę spore.

(więcej…)