Przeciery warzywne lepsze niż owocowe

Przeciery warzywne lepsze niż owocowe

kwi 14

W sklepach spożywczych i marketach nie brakuje soków owocowych. Jest ich tak dużo, że niemal wszystkie popularne w Europie owoce mają swój odpowiednik smakowy. Problemem są za to soki na bazie warzyw. O ile nie trudno znaleźć sok na bazie pomidorów to na przykład buraki czy szpinak czy seler są abstrakcją we współczesnych sklepach. A to właśnie te warzywa mogą stać się bombą zdrowotną dla osoby dorosłej i dziecka.

(więcej…)

Strażak Sam – na jakim kanale jest emitowany?

Strażak Sam – na jakim kanale jest emitowany?

lut 13

Przygody strażaków stają się przedmiotem zainteresowania przede wszystkim chłopców, którzy chcieliby w przyszłości być może wykonywać ten zawód. Stąd duża popularność seriali w tej tematyce. Na aż czterech kanałach telewizyjnych jest lub był emitowany w Polsce serial dla dzieci Strażak Sam.

(więcej…)

Eleganckie dziecięce body

Eleganckie dziecięce body

lut 09

Moda to tematyka, która jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyła się w większości przypadków z dorosłymi osobami, które najczęściej były kobietami. Obecnie żyjemy w czasach, kiedy moda dotyka w takim samym stopniu zarówno i kobiet jak i mężczyzn. Oprócz tego jednak rozwinęła się również jeszcze jedna, bardzo ważna gałąź mody – moda dziecięca, czego najlepszym przykładem może być chociażby body dziecięce.

(więcej…)

O czym opowiada bajka Clifford?

O czym opowiada bajka Clifford?

sty 30

Wiele jest bajek dla najmłodszych i dlatego warto czasem się zastanowić nad tym, co dziecko chętnie obejrzy. Jak wiadomo maluchy bardzo lubią bajki o zwierzakach. Jedną z ulubionych postaci jest gigantyczny czerwony pies o imieniu Clifford. Dzieci uwielbiają jego przygody. Bajka opowiada o ciekawych i zaskakujących wyprawach głównego bohatera i jego przyjaciół – ośmioletniej Emily Elizabeth Howard oraz fioletowej pudlicy Cleo i niedużego, żółtego buldoga T-Bona.

(więcej…)

Dolina Koni – tematyka serialu

Dolina Koni – tematyka serialu

sty 25

Różne bajki dzieci mają okazję oglądać na kanałach dla najmłodszych. Niektóre w większym lub mniejszym stopniu mogą odpowiadać grupie wiekowej, dla której zostały rzekomo przeznaczone. Na szczęście bardzo wielu rodziców jest świadomych tego problemu, więc uważnie śledzi to, jakie bajki ogląda ich potomstwo.

(więcej…)

Dolina Koni – animowany serial dla dzieci

Dolina Koni – animowany serial dla dzieci

sty 23

Na kanałach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci emitowanych jest bardzo wiele bajek. Niektóre z nich niosą większe, natomiast inne mniejsze przesłanie oraz wartości dla naszych najmłodszych pociech. Warto zwrócić uwagę, aby dziecko oglądało wyłącznie te seriale, które są dopasowane do jego wieku, dzięki czemu rodzice będą mogli być zdecydowanie spokojniejsi.

(więcej…)

Serial dla dzieci – Truskawkowe Ciastko

Serial dla dzieci – Truskawkowe Ciastko

sty 22

Wybór serialu animowanego, który zaproponujemy naszemu dziecku powinien być odpowiednio przemyślany. Czasami są one emitowane na antenie telewizji dedykowanych dla najmłodszych. Bywa także, że nasze dziecko jest znudzone takimi produkcjami, a wówczas powinniśmy rozejrzeć się za innymi bajkami, które mogą być dostępne w formie płyty DVD z wieloma odcinkami serialu.

(więcej…)

Zabawy dla małych projektantek

Zabawy dla małych projektantek

sty 17

http://www.miniminiplus.pl/html/zabawa/gry/yummy/yummy_ubieranka/

Foto: img.epuls.pl

Lalki niewątpliwie należą do ulubionych zabawek małych dziewczynek, które godzinami potrafią siedzieć na dywanie w swoim pokoju i przebierać swoje ulubienice. Co więcej wiele dziewczynek w różnym wieku, w domowym zaciszu na kartce papieru projektuje własne stroje, tworząc niezwykłe, a przy tym oryginalne i niepowtarzalne kreacje. Świat wyobraźni małych dziewczynek nie ma żadnych granic.

(więcej…)

Nauka przez oglądanie

Nauka przez oglądanie

sty 16

Gdy mały człowiek zaczyna poznawać świat to bardzo przydaje mu się w tym ktoś, kto jest w stanie znaleźć odpowiedź na trudne pytania. Niektóre z nich mogą być dziwne dla dorosłego, ale na pewno każde dziecko na jakimś etapie życia zadawało sobie podobne. Dlatego też producenci bajek dla dzieci postawili sobie za cel znalezienie odpowiedzi na podstawowe choćby pytania.

(więcej…)

Sukces Elmo z ulicy Sezamkowej

Sukces Elmo z ulicy Sezamkowej

sty 15

Nie ma drugiego takiego programu jak Ulica Sezamkowa, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę odcinków. Ponad 4 tysiące epizodów, w których łączy się zabawne elementy i gagi z edukacją młodych ludzi. Jest to program przeznaczony dla dzieci, którym co ciekawe interesuje się nawet młodzież.

(więcej…)