Smerfne historie

Smerfne historie

gru 14

Filmy animowane towarzyszą kolejnym pokoleniom dzieci już od wielu lat. Choć z roku na roku powstaje coraz więcej bajek dla dzieci, nie wszystkie mają szansę zyskać miano kultowych. Ciekawa fabuła, humor, sympatyczne postacie i historia z morałem to najważniejsze cechy uwielbianych przez dzieci bajek, wśród nich od kilku dziesięcioleci wielką popularnością cieszą się Smerfy.

(więcej…)

Uwierz barankowi Shaun

Uwierz barankowi Shaun

gru 12

Trzeba przyznać, że przygody baranka Shaun są tak ciekawe, ze wciągają nie tylko dzieciaki ale i dorosłych. Przy czym zdecydowanie nie są polecane zupełnie małym dzieciom, które aż nadto mogą wzruszyć się niepowodzeniem małego pechowca. Jednak zawsze warto czekać do końca odcinka, baranek Shaun zawsze da sobie radę i wyjdzie z tarapatów, choćby były naprawdę spore.

(więcej…)

Bajka nie tylko na dobranoc

Bajka nie tylko na dobranoc

gru 10

Bajki rysunkowe dla dzieci odgrywają w życiu maluchów znaczącą rolę, a poza wypełnianiem wolnego czasu stają się też rodzajem rytuału, bez którego trudno wyobrazić sobie pójście do łóżka czy poobiedni relaks. Każde dziecko ma swoje ulubione pozycje, bez których nie wyobraża sobie dnia.

(więcej…)

Gry my little pony

Gry my little pony

lis 28

Włączasz komputer, wchodzisz na stronę my little pony games (miniminiplus.pl) i już przenosisz się w świat, gdzie magię spotkać można dosłownie na każdym kroku. To fantastyczne Ponycille, w którym mieszkają kolorowe jednorożce.

(więcej…)

Bezpieczna rozrywka dla dzieci

Bezpieczna rozrywka dla dzieci

lis 26

Dzieci spędzają dużo czasu przed telewizorem i komputerem. Bajki na kanałach dla dzieci są bardzo różnorodne i nie wszystkie będą odpowiednie dla malucha. Dzieci młodsze powinny oglądać kanały przeznaczone specjalnie dla nich. Tam puszczane są głównie kolorowe i przyjazne bajki, w których wszyscy tańczą i śpiewają.

(więcej…)

Mały gracz

Mały gracz

lis 25

Postęp cywilizacyjny jest tak intensywny, że nie ma co się oszukiwać – kolejne pokolenia będą coraz szybciej i coraz intensywniej poznawały nowe technologie. Większość dzieci już w wieku dwóch – trzech lat styka się z urządzeniami elektronicznymi i oswaja je w imponującym tempie.

(więcej…)

Komputer- bezpieczna alternatywa dla podwórka?

Komputer- bezpieczna alternatywa dla podwórka?

lis 21

Współcześni rodzice żyją w lęku o swoje dzieci. Poziom zaufania społecznego bardzo się obniżył, na próżno na polskich podwórkach szukać grup dzieci w różnym wieku, które spędzają czas na placach zabaw bez opieki dorosłych. Z jednej strony dużo się mówi o niebezpieczeństwach, takich jak porwania, pedofilia, wypadki samochodowe, z drugiej, wielu rodziców ulega iluzji, że posadzenie dziecka przed komputerem eliminuje te zagrożenia.

(więcej…)

Przedszkolaki

Przedszkolaki

lis 19

Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają niezwykle wiele uwagi i zainteresowania. Wiek ten wiąże się z żądnością zdobywania wiedzy, informacji na wiele różnych, często bardzo nietypowych temtów. Warto zauważyć, że można zapewnić dzieciakom zdobywanie wiedzy poprzez odpowiednie gry i zabawy dla dzieci (link miniminiplus.pl).

(więcej…)

Kąpać codziennie czy też nie?

Kąpać codziennie czy też nie?

lis 01

Zasadniczo w odniesieniu do niemowlaka nie jest koniecznym kąpać go każdego dnia. Jest jednak jedno małe ale. Codzienne kąpiel noworodka pozwala mu nauczyć się pewnego planu dnia toteż jest zalecana. Do tego oczywiście jeśli sprawia mu przyjemność, to tym bardziej powinniśmy to robić każdego dnia. Zasadniczo kąpiel noworodka jest pewnym, wcale niemałym wyzwaniem dla rodziców.

(więcej…)

Rozwojowe zabawki z drewna

Rozwojowe zabawki z drewna

paź 12

Zabawki odgrywają w życiu dziecka niezwykle ważną rolę przyczyniając się do kształtowania jego funkcji motorycznych i poznawczych. Różnorodność wzorów, jakie proponuje swoim klientom hurtownia zabawek w Tarnowie pozwoli zadowolić każdego rodzica, pedagoga i dziecko zarówno w kontekście wypełnienia czasu, jak i funkcji edukacyjnych. Szczególnie cenne są produkty z drewna.

(więcej…)