Bajki edukacyjne

Bajki edukacyjne

sie 02

Jedną z najlepszych form przyswojenia wiedzy na temat świata przez dzieci jest bajkowa forma. W ten sposób maluch poznaje otaczającą go rzeczywistość (danonki.pl), dowiaduje się ciekawostek na temat życia, a także rozwiązuje swoje problemy, uczy się prawidłowych zachowań.

(więcej…)

Żywienie najmłodszych – porady

Żywienie najmłodszych – porady

lip 31

Pojawienie się w rodzinie maluszka jest często bodźcem do sporych zmian w kuchni. Z większą starannością dobieramy produkty, pamiętamy o zrównoważonej diecie, bo tylko właściwie zbilansowane posiłki zapewnią maluszkowi zdrowie i harmonijny rozwój. Nawet rodzice zaczynają bardziej dbać o swoje menu, staranniej je planować, bo przecież wiadomo, że dobry przykład działa najlepiej: a jak przekonać malucha do jedzenia warzyw i unikania słodyczy, jeśli samemu robi się dokładnie na odwrót.

(więcej…)

Słodycze – smak beztroskiego dzieciństwa

Słodycze – smak beztroskiego dzieciństwa

maj 09

Trudno znaleźć kogoś, kto z nostalgią nie wspomina okresu dzieciństwa. Beztroska, zabawa, ogromna swoboda, no i oczywiście to, co dzieci lubią najbardziej – słodycze. Wśród nich ciastka, cukierki, domowe wypieki. Z pewnością dla większości z nas dzieciństwo nie kojarzy się z czasem skrupulatnego liczenia kalorii.

(więcej…)

Z uśmiechem do szkoły

Z uśmiechem do szkoły

maj 01

Dla wielu dzieci rozpoczęcie roku szkolnego jest bardzo stresującym przeżyciem. Ale nie tylko one odczuwają taki dyskomfort psychiczny. Rodziców również napawa różnymi obawami fakt, iż wybór nieodpowiedniej szkoły może w przyszłości stworzyć wiele problemów wychowawczych u dzieci. Radosna szkoła nie jest jedynie placówką, w której dziecko ma zdobyć niezbędną wiedzę o różnych aspektach naszego życia.

(więcej…)

Czyste dziecko

Czyste dziecko

kwi 08

Niemowlaki są bardzo delikatne, a ich skóra podatna na odparzenia i uczulenia. Dlatego też należy je często myć, przestrzegając przy tym wielu ważnych zasad. Rzecz jasna, kąpiel noworodka musi się odbywać w wodzie o odpowiedniej temperaturze, nie za ciepłej i nie za zimnej.

(więcej…)

Witamina d – jak poznać, że jest jej za mało?

Witamina d – jak poznać, że jest jej za mało?

kwi 06

Prawidłowy rozwój kości i zębów ma ogromne znaczenie dla zdrowia i funkcjonowania człowieka. Odpowiada za niego m. in. witamina d, która pomaga we wchłanianiu wapnia i fosforu. Ma ona także inne zalety: korzystnie wpływa na system nerwowy i mięśniowy, łagodzi stany zapalne skóry i podnosi odporność.

(więcej…)

Zdrowe żywienie maluchów

Zdrowe żywienie maluchów

kwi 04

Kiedyś kaszka manna pojawiała się w diecie malucha wtedy, kiedy matka uznała, że dość już karmienia piersią, no i kiedy dziecku nie wystarczało samo mleko. Potem badania nad wpływem glutenu na rozwój niemowląt wykluczyły z diety dziecka podawanie manny na wiele miesięcy. W ostatnim czasie naukowcy zaczęli skłaniać się do tego, żeby stopniowo wprowadzać w jadłospis dla dzieci odrobinę kaszki.

(więcej…)

Problem moczenia nocnego

Problem moczenia nocnego

mar 31

Jeżeli mamy problem ze schorzeniem, jakim jest nocne moczenie terapia jest tutaj niezbędna. Dzieje się tak, dlatego, że schorzenie to jest nie tylko kłopotliwe, ale także wstydliwe. Z tego też względu nocne moczenie terapia polega na treningu o charakterze relaksacyjnym. Tego typu nocne moczenie terapia polega głównie na próbie rozładowania napięcia, jakie istnieje w mięśniach naszego pęcherza.

(więcej…)

Czym zabawić dziecko?

Czym zabawić dziecko?

mar 29

Jakie powinny być zabawki dla dzieci. Na takie pytanie próbują sobie odpowiedzieć zarówno rodzice jak i specjaliści – czyli psychologowie, pedagodzy. Jakie zabawki dziecięce powinny się znaleźć w sklepie, jakie powinniśmy kupować naszym pociechom. Nie da się ukryć, że na rynku dostępne są różne zabawki dziecięce.

(więcej…)

Pieluchy a wiek dziecka

Pieluchy a wiek dziecka

mar 27

Jednorazowe pieluszki dla dzieci są wynalazkiem ponadczasowym. Każda matka docenia z pewnością wygodę, jaka wiąże się w używaniem takich produktów podczas długich spacerów czy wizyt u rodziny. Pieluchy tego typu znacznie też ograniczają pracę matki, która może się skoncentrować na zabawie z dzieckiem zamiast prać i prasować tetrę.

(więcej…)