Komputer- bezpieczna alternatywa dla podwórka?

Komputer- bezpieczna alternatywa dla podwórka?

lis 21

Współcześni rodzice żyją w lęku o swoje dzieci. Poziom zaufania społecznego bardzo się obniżył, na próżno na polskich podwórkach szukać grup dzieci w różnym wieku, które spędzają czas na placach zabaw bez opieki dorosłych. Z jednej strony dużo się mówi o niebezpieczeństwach, takich jak porwania, pedofilia, wypadki samochodowe, z drugiej, wielu rodziców ulega iluzji, że posadzenie dziecka przed komputerem eliminuje te zagrożenia.

(więcej…)

Przedszkolaki

Przedszkolaki

lis 19

Dzieci w wieku przedszkolnym wymagają niezwykle wiele uwagi i zainteresowania. Wiek ten wiąże się z żądnością zdobywania wiedzy, informacji na wiele różnych, często bardzo nietypowych temtów. Warto zauważyć, że można zapewnić dzieciakom zdobywanie wiedzy poprzez odpowiednie gry i zabawy dla dzieci.

(więcej…)

Kąpać codziennie czy też nie?

Kąpać codziennie czy też nie?

lis 01

Zasadniczo w odniesieniu do niemowlaka nie jest koniecznym kąpać go każdego dnia. Jest jednak jedno małe ale. Codzienne kąpiel noworodka pozwala mu nauczyć się pewnego planu dnia toteż jest zalecana. Do tego oczywiście jeśli sprawia mu przyjemność, to tym bardziej powinniśmy to robić każdego dnia. Zasadniczo kąpiel noworodka jest pewnym, wcale niemałym wyzwaniem dla rodziców.

(więcej…)

Rozwojowe zabawki z drewna

Rozwojowe zabawki z drewna

paź 12

Zabawki odgrywają w życiu dziecka niezwykle ważną rolę przyczyniając się do kształtowania jego funkcji motorycznych i poznawczych. Różnorodność wzorów, jakie proponuje swoim klientom hurtownia zabawek w Tarnowie pozwoli zadowolić każdego rodzica, pedagoga i dziecko zarówno w kontekście wypełnienia czasu, jak i funkcji edukacyjnych. Szczególnie cenne są produkty z drewna.

(więcej…)

Kąpiel noworodka – przygotowania.

Kąpiel noworodka – przygotowania.

wrz 01

Jedną z codziennych czynności, jakie powinniśmy wykonywać, przy noworodku to jego kąpiel. Higiena malucha, jest dla niego szalenie ważna. Nie tylko ze względów zdrowotnych. Kąpiel noworodka to także okazja do pierwszej edukacji, czyli wyrobienia w dziecku pozytywnego nawyku bycia czystym. Zanim przystąpimy do tej czynności, należy przygotować sobie kilka niezbędnych akcesoriów.

(więcej…)

Bajki edukacyjne

Bajki edukacyjne

sie 02

Jedną z najlepszych form przyswojenia wiedzy na temat świata przez dzieci jest bajkowa forma. W ten sposób maluch poznaje otaczającą go rzeczywistość (danonki.pl), dowiaduje się ciekawostek na temat życia, a także rozwiązuje swoje problemy, uczy się prawidłowych zachowań.

(więcej…)

Żywienie najmłodszych – porady

Żywienie najmłodszych – porady

lip 31

Pojawienie się w rodzinie maluszka jest często bodźcem do sporych zmian w kuchni. Z większą starannością dobieramy produkty, pamiętamy o zrównoważonej diecie, bo tylko właściwie zbilansowane posiłki zapewnią maluszkowi zdrowie i harmonijny rozwój. Nawet rodzice zaczynają bardziej dbać o swoje menu, staranniej je planować, bo przecież wiadomo, że dobry przykład działa najlepiej: a jak przekonać malucha do jedzenia warzyw i unikania słodyczy, jeśli samemu robi się dokładnie na odwrót.

(więcej…)

Słodycze – smak beztroskiego dzieciństwa

Słodycze – smak beztroskiego dzieciństwa

maj 09

cukierki

Foto: www.eksperciwoswiacie.pl

Trudno znaleźć kogoś, kto z nostalgią nie wspomina okresu dzieciństwa. Beztroska, zabawa, ogromna swoboda, no i oczywiście to, co dzieci lubią najbardziej – słodycze. Wśród nich ciastka, cukierki, domowe wypieki. Z pewnością dla większości z nas dzieciństwo nie kojarzy się z czasem skrupulatnego liczenia kalorii. Dzieci i słodycze to oczywiście temat morze. Na internetowych forach toczą się dyskusję na temat najbardziej wskazanej ilości słodyczy dla dziecka, lekarze biją na alarm ostrzegając przed coraz większą liczbą dzieci z nadwagą, a na sklepowych półkach wybór wśród słodyczy przyprawia o zawrót głowy.

(więcej…)

Z uśmiechem do szkoły

Z uśmiechem do szkoły

maj 01

Dla wielu dzieci rozpoczęcie roku szkolnego jest bardzo stresującym przeżyciem. Ale nie tylko one odczuwają taki dyskomfort psychiczny. Rodziców również napawa różnymi obawami fakt, iż wybór nieodpowiedniej szkoły może w przyszłości stworzyć wiele problemów wychowawczych u dzieci. Radosna szkoła nie jest jedynie placówką, w której dziecko ma zdobyć niezbędną wiedzę o różnych aspektach naszego życia.

(więcej…)

Czyste dziecko

Czyste dziecko

kwi 08

Niemowlaki są bardzo delikatne, a ich skóra podatna na odparzenia i uczulenia. Dlatego też należy je często myć, przestrzegając przy tym wielu ważnych zasad. Rzecz jasna, kąpiel noworodka musi się odbywać w wodzie o odpowiedniej temperaturze, nie za ciepłej i nie za zimnej.

(więcej…)